MAHLE ORIGINAL Oljefilter Skruvfilter

Originaltillverkare av MAHLE ORIGINAL Oljefilter Filterutförande: Skruvfilter

Oljefilter

Artikelnummer: OC 976

Lämplig för din bil?

med registreringsnummer*

  • 2 års garanti

  • 14 dagars ångerrätt

-26%
(86,00 kr) 64,16 kr
Spara: 26%
inkl.25% moms, Frakt
- +

I lager

Den här varan har lagts till din kundvagn
  • Tillverkarens varunummer: OC 976
  • Tillverkarens: MAHLE ORIGINAL
  • EAN nummer: 4009026729557
  • Filterutförande: Skruvfilter
  • Höjd [mm]: 89,0
  • Diameter tätningsring [mm]: 72,0
  • Innerdiameter 2 [mm]: 62,0
  • Anslutningsgänga: M20x1,5
  • Öppningstryck by-pass: 1,2
  • Artikelnummer, rekommenderat specialverktyg: OCS 7
  • Kåpans diameter [mm]: 76,0
  • Dragmoment [Nm]: 20
  • MAHLE ORIGINAL: Oljefilter
  • Produktnummer: OC 976
  • TFP: 86,00 kr
Snabb leverans MAHLE ORIGINAL Oljefilter Skruvfilter (artikelnummer OC 976)
Jämförbart med originalnummer (enbart i jämförelsesyfte)
CHEVROLET | DAEWOO — OE 25184029
CHEVROLET | DAEWOO — OE 96389188
CHEVROLET | DAEWOO — OE 96818899
CITROËN | DS — OE 1109AL
CITROËN — OE 1109AP
CITROËN — OE 1109CA
CITROËN — OE 1109CN
CITROËN — OE 1109J8
CITROËN — OE 1109J9
CITROËN — OE 1109K2
CITROËN — OE 1109L1
CITROËN — OE 1109N3
CITROËN | DS — OE 1109R0
CITROËN | DS — OE 1109R1
CITROËN | DS — OE 1109T0
CITROËN | DS — OE 1109T1
CITROËN | DS — OE 1109X2
CITROËN — OE 1109X5
CITROËN — OE 1109X6
CITROËN — OE 95495621
CITROËN — OE 95495622
CITROËN — OE 95580482
CITROËN — OE 95580483
CITROËN — OE 95638747
CITROËN — OE 96002933
CITROËN — OE 9644885480
CITROËN — OE E149003
CITROËN — OE E149102
CITROËN — OE E149130
CITROËN | DS — OE E149134
DAF — OE 0192143
DAF — OE 1667695
DEUTZ — OE 1152175137
FIAT — OE 6001073242
FIAT — OE 71753741
FIAT — OE 71771371
FIAT — OE 71772207
FIAT — OE 7571543
FIAT — OE 9456000927
FIAT — OE 9456183480
Kundomdömen
Kundåsikter
5 /5.00
Kunder som köpte "Oljefilter OC 976" köpte även:
  • Luftfilter
    Luftfilter MAHLE ORIGINAL Art. Nr.: LX 152, 16,02 kr, Spara: 28% Erfarenhet
    MAHLE ORIGINAL | LX 152
    16,02 kr -28% TFP: 22,00 kr Spara: 28%
  • Tätningsring, oljeavta...
    Tätningsring, oljeavtappningsskruv CORTECO Art. Nr.: 041118S, 52,29 kr, Spara: 26% Kvalitet
    CORTECO | 041118S
    52,29 kr -26% TFP: 70,00 kr Spara: 26%
  • Filter, kupéventilation
    Filter, kupéventilation RIDEX Art. Nr.: 424I0158, 37,51 kr, Spara: 25% byta ut
    RIDEX | 424I0158
    37,51 kr -25% TFP: 50,00 kr Spara: 25%
  • Motorolja
    Motorolja K2 Art. Nr.: O14D0001, 57,01 kr, Spara: 25% Priser
    K2 | O14D0001
    57,01 kr -25% TFP: 76,00 kr (57,01 kr för 1 liter) Spara: 25%
  • Frostskyddsmedel, vind...
    Frostskyddsmedel, vindrutespolning, etc. SONAX Art. Nr.: 03321000, 18,46 kr, Spara: 27% Reparation
    SONAX | 03321000
    18,46 kr -27% TFP: 25,00 kr (73,84 kr för 1 liter) Spara: 27%
  • Oljefilterklämma
    Oljefilterklämma MAHLE ORIGINAL Art. Nr.: OCS 7, 66,59 kr, Spara: 26% trasig? vad göra?
    MAHLE ORIGINAL | OCS 7
    66,59 kr -26% TFP: 89,00 kr Spara: 26%
  • Motorolja
    Motorolja VAICO Art. Nr.: V60-0247, 72,74 kr, Spara: 26% kundomdömen Original
    VAICO | V60-0247
    72,74 kr -26% TFP: 97,00 kr (72,74 kr för 1 liter) Spara: 26%
  • Uppsamlingstråg
    Uppsamlingstråg YATO Art. Nr.: YT-0699, 51,11 kr, Spara: 26% Originaldel
    YATO | YT-0699
    51,11 kr -26% TFP: 69,00 kr Spara: 26%
  • Tätningsring, oljeavta...
    Tätningsring, oljeavtappningsskruv FA1 Art. Nr.: 397.980.100, 1,88 kr, Spara: 38% Erfarenhet
    FA1 | 397.980.100
    1,88 kr -38% TFP: 3,00 kr Spara: 38%
  • Tätningsring, oljeavta...
    Tätningsring, oljeavtappningsskruv ELRING Art. Nr.: 114.600, 1,83 kr, Spara: 39% Kvalitet
    ELRING | 114.600
    1,83 kr -39% TFP: 3,00 kr Spara: 39%
  • Tätningsring, oljeavta...
    Tätningsring, oljeavtappningsskruv ELRING Art. Nr.: 119.504, 2,13 kr, Spara: 30% Kvalitet
    ELRING | 119.504
    2,13 kr -30% TFP: 3,00 kr Spara: 30%
Vi rekommenderar också dessa produkter:
MAHLE ORIGINAL Oljefilter Skruvfilter OC 976 Förstklassig kvalitet och hyggliga priser