BOSCH Tändstift Super plus Super plus

Originaltillverkare av BOSCH Tändstift Nyckelvidd: 16

Tändstift

Artikelnummer: 0 242 240 593

Lämplig för din bil?

med registreringsnummer*

  • 2 års garanti

  • 14 dagars ångerrätt

-26%
(43,00 kr) 31,96 kr
Spara: 26%
inkl.25% moms, Frakt
- +

I lager

Den här varan har lagts till din kundvagn
  • Tillverkarens varunummer: 0 242 240 593
  • Tillverkarens: BOSCH
  • EAN nummer: 3165143134443
  • Nyckelvidd: 16
  • Yttergänga [mm]: 14
  • Gänglängd [mm]: 19
  • Gnistposition [mm]: 3
  • Gängstgning [mm]: 1,25
  • Elektrodavstånd [mm]: 0,8
  • Dragmoment [Nm]: 28
  • Polantal: 1
  • Dragvinkel [Grad]: 90
  • BOSCH: Tändstift
  • Produktnummer: 0 242 240 593
  • TFP: 43,00 kr
Snabb leverans BOSCH Tändstift Bränsle: CNG/LPG (artikelnummer 0 242 240 593)
Jämförbart med originalnummer (enbart i jämförelsesyfte)
AUDI — OE 101000004AA
AUDI — OE 101000017AA
CITROËN — OE 596004
CITROËN — OE 59625N
CITROËN — OE 59626G
CITROËN — OE 5962A2
CITROËN — OE 5962A9
CITROËN — OE 5962C4
CITROËN — OE 5962C5
CITROËN — OE 5962C9
CITROËN — OE 5962G2
CITROËN — OE 5962G4
CITROËN — OE 5962K1
CITROËN — OE 5962K6
CITROËN — OE 5962N0
CITROËN — OE 5962R0
CITROËN — OE 5962R4
CITROËN — OE 5962X2
CITROËN — OE 5962X9
CITROËN — OE 91509266
CITROËN — OE 96009087
CITROËN — OE 96024607
CITROËN — OE 9607016480
CITROËN — OE 96115813
CITROËN — OE 97537377
CITROËN — OE CF10
CITROËN — OE MDF000006C
CITROËN — OE MKP00096
FIAT — OE 5894586
FIAT | LANCIA — OE 71711807
FIAT | LANCIA — OE 7565853
FIAT | LANCIA — OE 7698212
FIAT — OE 77603384
FIAT — OE 7GYSSR
FIAT — OE 9602460780
FORD — OE 5099295
FORD — OE 5099832
FORD — OE 5099948
FORD — OE 6080256
FORD — OE 800F12405BA
FORD — OE 81OF12405AAA
FORD — OE 81SF12405BA
FORD — OE 85SF12405DA
FORD — OE 88SF12405BB
FORD — OE 890F12405AA
GMC — OE 55564215
GMC — OE GM80
Kundomdömen
Kundåsikter
5 /5.00
Kunder som köpte "Tändstift 0 242 240 593" köpte även:
  • Motorolja
    Motorolja K2 Art. Nr.: O14D0001, 57,02 kr, Spara: 25% Erfarenhet
    K2 | O14D0001
    57,02 kr -25% TFP: 76,00 kr (57,02 kr för 1 liter) Spara: 25%
  • Frostskyddsmedel, vind...
    Frostskyddsmedel, vindrutespolning, etc. SONAX Art. Nr.: 03321000, 18,46 kr, Spara: 27% Kvalitet
    SONAX | 03321000
    18,46 kr -27% TFP: 25,00 kr (73,84 kr för 1 liter) Spara: 27%
  • Batteri
    Batteri BOSCH Art. Nr.: 0 092 M4F 270, 370,32 kr, Spara: 26% byta ut
    BOSCH | 0 092 M4F 270
    370,32 kr -26% TFP: 494,00 kr Spara: 26%
  • Tändspole
    Tändspole VALEO Art. Nr.: 245170, 58,83 kr, Spara: 26% Priser
    VALEO | 245170
    58,83 kr -26% TFP: 79,00 kr Spara: 26%
  • Delsats, serviceinspek...
    Delsats, serviceinspektion VAICO Art. Nr.: V10-3153, 182,40 kr, Spara: 41% Reparation
    VAICO | V10-3153
    182,40 kr -41% TFP: 308,78 kr Spara: 41%
  • Frostskyddsmedel, vind...
    Frostskyddsmedel, vindrutespolning, etc. VAICO Art. Nr.: V60-0123, 47,62 kr, Spara: 26% trasig? vad göra?
    VAICO | V60-0123
    47,62 kr -26% TFP: 64,00 kr (47,62 kr för 1 liter) Spara: 26%
  • Motorolja
    Motorolja ORLEN Art. Nr.: QFS404B10, 60,27 kr, Spara: 26% kundomdömen Original
    ORLEN | QFS404B10
    60,27 kr -26% TFP: 81,00 kr (60,27 kr för 1 liter) Spara: 26%
  • Frostskyddsmedel, vind...
    Frostskyddsmedel, vindrutespolning, etc. SHELL Art. Nr.: AS206, 61,77 kr, Spara: 26% Originaldel
    SHELL | AS206
    61,77 kr -26% TFP: 83,00 kr (30,89 kr för 1 liter) Spara: 26%
  • Motorolja
    Motorolja ORLEN Art. Nr.: QFS411B10, 70,31 kr, Spara: 26% Erfarenhet
    ORLEN | QFS411B10
    70,31 kr -26% TFP: 94,00 kr (70,31 kr för 1 liter) Spara: 26%
Vi rekommenderar också dessa produkter:
BOSCH Tändstift Bränsle: CNG/LPG Super plus 0 242 240 593 Förstklassig kvalitet och hyggliga priser